MENU
+420 739 314 265

PP – Péčkový prostor

Peprná Praha – Plná Písmenek P

V Peprné Praze si rád hraji s písmenem P. Něco je na první pohled jasné, něco je trochu skryté…

Webové stránky

Web je koncipován tak, že hlavní menu (menu prvního stupně) je tvořeno slovy od P. Například P – Představení, P – Poděkování.

Pod těmito odkazy jsou pododkazy (menu druhého stupně), které je tvořeno dvěma slovy, opět obě na P. Například PP – Peprné procházky, PP – Pracovní partneři.

 

U některých pododkazů je možné se prokliknout ještě o jednu úroveň hlouběji (menu třetího stupně), které je tvořeno třemi slovy od P. Jedná se například o názvy procházek či o názvy her. Například PPP – Památná prohra protestantů, PPP – Pátráme po Pomukovi.

Procházky

Jména procházek jsou vždy na tři P. Například Parašutisté popravili protektora. Popis procházek je pak na webu rozdělen do těchto kategorií: P – Příběh (co jsme si říkali), P – Prohlédnuto (co jsme viděli), P – Poděkování (kdo nám pomáhal), P – Publikace (kde jsem čerpal informace). Poslední částí je Photo.

NewsPepper – Newsletter z Peprné Prahy

Newsletter posílám jednou v měsíci, každého P – patnáctého v P - poledne.

 

Newsletter je strukturován do tří kategorií. P – procházky (informace o procházce aktuální a připravované), PP – Připravit, pozor (soutěže a hry), PPP – Perličky prasátka Pepříka.

Facebook

Snažím se dodržovat následující harmonogram. V P – pondělí v čase 18:05 (což je čas PPPPP 5:55 před půlnocí) se objevuje příspěvek, který se týká soutěží na Peprné Praze. V P – pátek v čase PPP 5:55 se objevuje Perlička prasátka Pepříka (nekonečný seriál, ve kterém pohádková postavička putuje Prahou). Plus další příspěvky v různé dny na různá témata.

Den Peprné Prahy

Každý den se něco slaví, každý den v roce je mezinárodní den něčeho. I Peprná Praha má svůj den. Víte o tom? Jde o P - pohyblivý svátek, který se slaví v PPP – poslední prázdninový pátek.

Den Peprné Prahy slavíme od roku 2017, kdy tento den připadl na 25. srpen, což byl nejen P - pátek, ale i P - průměr čtyř péčkových dat v roce (5. 5. +15. 5. + 5. prosince + 15. prosince)!

Protože je Peprná Praha určená pro děti ZŠ, je logické začínat Peprný nový rok před novým školním rokem. 

Nemusíte dostávat PF jen ke konci prosince. To posílá každý. Ale posílat ho na konci srpna - to může jen Peprná Praha!

 

Logo, úvodní obrázek

I zde se objevují písmena P. Detailnější popis najdete zde - http://peprnapraha.cz/projekty/pp-piarove-piktogramy/.