MENU
+420 739 314 265

Právě Přidáno

Zde najdete informace o tom, co se v Peprné Praze objevilo nového a co se chystá.

Máme za sebou všechna témata v aktuálním školním roce. Ještě nás čeká 15. 6. opakování Štvanické lávky. A pak hurá na letní prázdniny. V novém školním roce máme v plánu Malvazinecký hřbitov či pokračování Klementina. Bližší informace (včetně termínů) o procházkách najdete v sekci PP – Peprné procházky.

Že si už nevzpomínáte, co všechno jste s Peprnou Prahou navštívili? Pro rychlý přehled vznikla mapa navštívených míst.

Spolupráce s divadlem Minor pokračuje a po úspěšných hrách inspirovaných Záhadou hlavolamu si můžete aktuálně zahrát další hry. Jedna Vám představí zákoutí Petřína, ve druhé si připomenete symboly, které se týkají naší republiky a třetí hra Vás zavede do možné blízké budoucnosti. Poslední hra měla premiéru v září 2020 a odhalíte v ní zajímavé detaily v novoměstských ulicích. Více informací zde či na stránkách divadla Minor.

Po divadle Minor jsem začal spolupracovat se Skrytými příběhy. První trasa se věnovala Franzi Kafkovi. A ta poslední boji o Československý rozhlas v roce 1968. Které trasy jsou psány Peprnou Prahou? Přečtete si zde.

V „P – Představení“ pod odkazem „PP – Prasátko Pepřík“ se můžete mj. dozvědět, jaké perličky se o Praze objevovaly pět let týden co týden každý pátek v 5:55 na Facebooku. Průvodcem byl vepřík Pepřík, takový Jára Cimrman ze zvířecí říše, který navíc umí cestovat časem. Jak se to přihodilo? Podívejte se na krátký animovaný film.

V roce 2017 vznikla konečně mapa, která upozorňuje na místa, kde můžete narazit na sv. Jana Nepomuckého – v jakékoliv podobě. Už jsme společně našli více než 3 000 míst! Podaří se nám doplnit do mapy minimálně 5 555 stop? Přidejte i Vy do mapy PPP – Pátráme po Pomukovi svůj objev, svoji fotografii. A Johánek má i svůj animovaný snímek!

Co je vlastně Peprná Praha? Doporučuji video, kde se snažím svůj koníček blíže vysvětlit.

Pokud chcete dostávat jednou měsíčně informace, co se v Peprné Praze objevilo nového, napište mi na libor.peprny@gmail.com a já Vás přiřadím do mailing listu. NewsPepper vychází každého patnáctého v poledne. Prostě v PP.