MENU
+420 739 314 265

Právě Přidáno

Zde najdete informace o tom, co se v Peprné Praze objevilo nového a co se chystá.

Poslední procházka v roce 2022 nás zavedla přímo za W. A. Mozartem, který se nám svěřil s tím, co ho trápilo a z čeho měl radost. Pak přesun do kostela, ve kterém zazněly jeho nejznámější melodie. A když se objevila i zpěvačka, která vystřihla pár árií z jeho oper, které nám mistr posléze představil, všem běhal mráz po zádech. Jedna z nejlepších (a nejnáročnějších) procházek je už minulostí. Kam se vydáme v roce 2023?

Kdo ví, zda se někdy nevrátíme i na virtuální prezentace. Ta poslední nás zavedla na Křižovnický ostrov. Nenápadnou část v centru Prahy, která mnohé spojuje. Bližší informace o procházkách/prezentacích najdete v sekci PP – Peprné procházky. Zde najdete i termíny pro prezenční procházky v roce 2023.

Že si už nevzpomínáte, co všechno jste s Peprnou Prahou navštívili? Pro rychlý přehled vznikla mapa navštívených míst.

Spolupráce s divadlem Minor pokračuje a po úspěšných hrách inspirovaných Záhadou hlavolamu si můžete aktuálně zahrát další hry. Jedna Vám představí zákoutí Petřína, ve druhé si připomenete symboly, které se týkají naší republiky a třetí hra Vás zavede do možné blízké budoucnosti. Poslední hra měla premiéru v září 2020 a odhalíte v ní zajímavé detaily v novoměstských ulicích. Více informací zde či na stránkách divadla Minor.

Po divadle Minor jsem začal spolupracovat se Skrytými příběhy. První trasa se věnovala Franzi Kafkovi. A ta poslední boji o Československý rozhlas v roce 1968. Které trasy jsou psány Peprnou Prahou? Přečtete si zde.

V „P – Představení“ pod odkazem „PP – Prasátko Pepřík“ se můžete mj. dozvědět, jaké perličky se o Praze objevují už pět let týden co týden každý pátek v 5:55 na Facebooku. Průvodcem je vepřík Pepřík, takový Jára Cimrman ze zvířecí říše, který navíc umí cestovat časem. Jak se to přihodilo? Podívejte se na krátký animovaný film.

V roce 2017 vznikla konečně mapa, která upozorňuje na místa, kde můžete narazit na sv. Jana Nepomuckého – v jakékoliv podobě. Už jsme společně našli více než 3 000 míst! Podaří se nám doplnit do mapy minimálně 5 555 stop? Přidejte i Vy do mapy PPP – Pátráme po Pomukovi svůj objev, svoji fotografii. A Johánek má i svůj animovaný snímek!

Co je vlastně Peprná Praha? Doporučuji video, kde se snažím svůj koníček blíže vysvětlit.

Pokud chcete dostávat jednou měsíčně informace, co se v Peprné Praze objevilo nového, napište mi na libor.peprny@gmail.com a já Vás přiřadím do mailing listu. NewsPepper vychází každého patnáctého v poledne. Prostě v PP.