MENU
+420 739 314 265

PPP – Poutače podněcují přemýšlení

aneb

Příběh z domovních znamení

V Praze, zvláště v samotném centru, mají domy domovní znamení. Může se jednat o zvíře, o předmět či o číslo. Většinou známe příběh daného domu, a proto umíme odpovědět na otázku, proč zrovna toto znamení je právě zde. Ale proč nezapojit fantazii a nevymyslet si příběh, který v sobě má ne jedno, ale několik domovních znamení?
Až půjdete centrem, podívejte se kolem sebe a poznamenejte si ta znamení, která se Vám líbí. Doma je pak zkuste pospojovat tak, aby dala dohromady nějaký příběh. Znamení by se měla v příběhu vyskytnout v tom pořadí, ve kterém je na ulici míjíte.

Tak hurá do toho.

 

Napište mi svůj příběh z části Prahy, kterou máte rádi. Už se na něj těším.

Pro jistotu každé domovní znamení podtrhněte, aby bylo jasné, co všechno se hledá. 

Tak hurá ven!


 

Pro inspiraci:

Příběh nultý – O neznámé ženě

Jednou se mi nechtělo spát, ale maminka mě zahnala do postele. Chvíli jsem ležel a jen tak koukal do stropu. Pak jsem zavřel oči, chvíli byla tma a najednou jsem uviděl slona. Hrozně jsem se lekl. Pak jsem zjistil, že mi chce slon něco říct, a jak mával chobotem, pochopil jsem, že mám jít za ním. Za chvíli jsme došli k obrovské louce, kde jsem v dáli uviděl něco jako tři kříže. Šel jsem trochu blíž a potkal jsem tam paní, která nesla tři růže. Vůbec nemluvila, prostě mi je podala. Než jsem jí stačil poděkovat, zmizela neznámo kam. Stál jsem tak uprostřed té louky, koukal okolo sebe a najednou slyším dupot. V tu chvíli se ke mně přiřítil hnědý koník. Kupodivu byl osedlaný. Na jeho sedle byl nápadně vidět znak s bílým lvem. Abych nezapomněl na místo, kde se událo tolik věcí, kterým jsem ani pořádně nerozuměl, zasadil jsem do země tři růže od neznámé paní. Cítil jsem, že jsem se do ní zamiloval, protože se mi silně rozbušilo srdce, které bylo do té doby pouze z kamene. Nasedl jsem na koníka a jel po louce. Uprostřed louky se najednou něco lesklo. Seskočil jsem z koně a viděl jsem zlatou minci. Na jedné straně na ní byly váhy – zlaté váhy. Na straně druhé obrázek lva – zlatého lva. Bylo jasné, že si musím hodit mincí, abych věděl, co mám dělat. Když padnou váhy, pustím se do hledání neznámé ženy. Když lev, odjedu i s koníkem do neznáma. Hodil jsem si a hádejte, co padlo.

Autoři: Ester Zajícová a Vítek Peprný

Poznámka:

  • Paní, která nese tři růže – není přímo po cestě, ale je vidět z trasy. Není potřeba k ní jít.
  • Hnědý koník – nejedná se o obrázek, ale o nápis.
  • Tři růže – nejsou to stejné růže jako v předchozím znamení.

 

Příběh první –

těším se na něj …


Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Předmět

Vaše zpráva