MENU
+420 739 314 265

Petřínský maják

V pořadí třetí hra vytvořená pro divadlo Minor Vás tentokrát zavede na Petřín. Pražský kopec zná asi každý, ale většina pouze povrchně. Pojďme si zkusit netradičně projít tento zelený ostrov, na jehož vrcholu stojí maják – Petřínský maják.

 

 

Legenda

Označení Petřín není jediné, se kterým jste se tu mohli setkat. Jeden čas se Petřínu říkalo Laurenziberg. To znamená Vavřincova hora. A sv. Vavřinec je pro naši hru velice důležitý.

Sv. Vavřinec žil v Římě. Přesně tisíc let před Anežkou Českou. A 200 let po Ježíšovi. A protože byl křesťan, skončilo to s ním špatně. Byl zaživa upálen na roštu. Ovšem on se ohně nebál a ještě měl tu sílu si v posledních okamžicích svého života dělat ze svých katů legraci. Prý na ně zakřičel: „Z jedné strany jsem už hodně upečený, měli byste mě obrátit, abych se Vám nespálil.“

Na sv. Vavřince si vzpomněl právě sv. Vojtěch (před rokem 1000), když se mu jeden z našich prvních panovníků – Boleslav II. – svěřil, že se na Petříně začínají objevovat plameny. Plameny, které nevěstí nic dobrého a lidé se začínají obracet od Krista zpět k pohanským bohům. Tu sv. Vojtěch Boleslavovi poradil, že by to chtělo postavit v posvátném háji kostel. Kostel, který zasvětí tomu, kdo se ohně nikdy nebál. Svatému Vavřinci.  

Tisíc let od této události byl pražský kopec v klidu. V posledních letech se prý oheň začal opět objevovat. Nyní je na Vás, abyste Petřín zachránili. Jak? Stačí vyluštit a přečíst nahlas kouzelnou formulku, která by měla kopci zaručit klid na dalších tisíc let…

Informace před hrou

Hra je pro rodiny s dětmi. Doporučený věk dětí je od šesti let. Nejprve se musíte přihlásit přes webové stránky divadla Minor. Pokud se zaregistrujete na příslušný čas a zaplatíte 100 korun za celou skupinku (rodina či parta kamarádů), dostanete instrukce, kam máte přijít. 

S sebou si kromě dokladu o zaplacení/vstupenky vezměte pouze tužku a něco, na co se Vám bude dobře psát a doplňovat. Případná svačinka se jistě bude také hodit. 

Při registraci v místě startu dostanete mapu Petřína s nevyplněnými body, dále otázky a šifru, kterou musíte správně vyluštit. Abyste věděli, kam vyrazit nejdříve, budete muset v samém začátku ... ale to se už nechte překvapit. 

Spolupracující organizace

Divadlo Minor a Peprná Praha se tentokrát nemohly obklopit obchody, školami či galeriemi jako v předchozích dvou hrách. Přesto na Petříně našly spojence pro svoji hru. Jedná se o:

 

Muzeum hlavního města Prahy, které provozuje Petřínskou rozhlednu a Zrcadlové bludiště; 

Štefánikovu hvězdárnu;

Sokol - Malá Strana;

Magickou jeskyni a

Magistrát hlavního města Prahy