MENU
+420 739 314 265

Právě Přidáno

Zde najdete informace o tom, co se v Peprné Praze objevilo nového a co se chystá.

Máme za sebou první bojovou hru Prahou, kdy jste na konci objevili tajnou Tleskačovu kůlnu. Více informací pod odkazem Po stopách Jana Tleskače. A právě probíhá outdoorová hra Za tajemstvím Široka, která se inspirovala knihou Stínadla se bouří. Hon na Široka právě začal…

Přidán text i fotografie z lednové Peprné procházky, která nás zavedla k soše Josefa Jungmanna. Povídali jsme si o kubismu a navštívil dva paláce, ve kterých sídlí Magistrát hlavního města Prahy. Ale páter noster byl nejvíc 🙂

Jaká témata nás čekají pro rok 2018? To se dozvíte v sekci PP – Peprné procházky. V únoru máme před sebou UPM – Uměleckoprůmyslové museum v Praze. A nejen to. Zmíníme i Mánesův most, Jana Palacha či Starý židovský hřbitov. Tak hurá na výstavu Director´s Choice. A opět dětskýma očima.   

V „P – Představení“ pod odkazem „PP – Prasátko Pepřík“ se můžete mj. dozvědět, jaké perličky o Praze se objevují každý týden v pátek v 5:55 na facebooku. Průvodcem je vepřík Pepřík, takový Jára Cimrman ze zvířecí říše. A navíc umí cestovat časem, takže se osobně zná např. se sv. Vojtěchem, uvězněným Daliborem či Františkem Bílkem. A v roce 2018 vyrazilo prasátko na další svůj výlet.

V „P-Poděkování“ pod odkazem „PP – Pozornost podniku“ jsou k dispozici aktuální přehledy her a soutěží, které Peprná Praha pro Vás připravuje.

V polovině roku 2017 vznikla konečně mapa, která upozorňuje na místa, kde můžete narazit na sv. Jana Nepomuckého – v jakékoliv podobě. První tisícovka míst byla přidána během léta a nyní se blížíme ke druhé tisícovce. Podaří se nám doplnit do mapy minimálně 5 555 stop? Přidejte i Vy do mapy PPP – Pátráme po Pomukovi svůj objev, svojí fotografii.

Na přelomu roku 2017/2018 vznikla mapa, která přehledně ukazuje místa, která se stala cíli Peprných procházek. Po třech letech intenzivního objevování Prahy už bylo na čase.

Pokud chcete dostávat jednou měsíčně informace, co se v Peprné Praze objevilo nového, napište mi na libor.peprny@gmail.com a já Vás přiřadím do mailing listu. NewsPepper vychází každého patnáctého v poledne. Prostě v PP.