MENU
+420 739 314 265

Právě Přidáno

Zde najdete informace o tom, co se v Peprné Praze objevilo nového a co se chystá.

Máme za sebou tři bojové hry Prahou – Po stopách Jana Tleskače a Za tajemstvím Široka a Petřínský maják. Ke sto letům nabízí divadlo Minor hru REPUBLIKA! Už jste byli?

Jaká témata nás čekají pro druhou polovinu roku 2019? To se dozvíte v sekci PP – Peprné procházky. Po červnové návštěvě u pana architekta Bílka v okolí barokních hradeb nás v září čeká procházka po Letné. Zastavíme se u Kramářovi vily a u Hanavského pavilonu, s dětmi si představíme akci stavba a výbuch Stalina, zkontrolujeme metronom a u Letenského zámečku si připomeneme Františka Křižíka.

V „P – Představení“ pod odkazem „PP – Prasátko Pepřík“ se můžete mj. dozvědět, jaké perličky o Praze se objevují už více než tři roky každý týden v pátek v 5:55 na facebooku. Průvodcem je vepřík Pepřík, takový Jára Cimrman ze zvířecí říše, který navíc umí cestovat časem. Jak se to přihodilo? Podívejte se na krátký animovaný film.

V roce 2017 vznikla konečně mapa, která upozorňuje na místa, kde můžete narazit na sv. Jana Nepomuckého – v jakékoliv podobě. Už jsme společně našli více než 2 300 míst. Podaří se nám doplnit do mapy minimálně 5 555 stop? Přidejte i Vy do mapy PPP – Pátráme po Pomukovi svůj objev, svoji fotografii. A Johánek má i svůj animovaný snímek!

Na přelomu roku 2017/2018 vznikla mapa, která přehledně ukazuje místa, kterým jsme se věnovali v rámci Peprných procházek. Po čtyřech letech intenzivního objevování Prahy už bylo na čase.

Pokud chcete dostávat jednou měsíčně informace, co se v Peprné Praze objevilo nového, napište mi na libor.peprny@gmail.com a já Vás přiřadím do mailing listu. NewsPepper vychází každého patnáctého v poledne. Prostě v PP.