MENU
+420 739 314 265

Právě Přidáno

Zde najdete informace o tom, co se v Peprné Praze objevilo nového a co se chystá.

Jaká témata nás čekají pro konec roku 2019? To se dozvíte v sekci PP – Peprné procházky. Po procházce po Letné a do Emauz nás v listopadu čeká důležité téma. Budeme si povídat o letech 1939, 1969 a 1989. Povídání však bude nenáročné, prostě pro děti. Procházka se koná ve spolupráci s divadlem Minor a třemi vysokými školami – PF UK, FF UK a FJFI ČVUT. A v prosinci hurá do Národní muzea. Kde jsme už s Peprnou Prahou byli? Pro rychlý přehled vznikla mapa navštívených míst.

Spolupráce s divadlem Minor pokračuje a po úspěšných hrách inspirovaných Záhadou hlavolamu si můžete aktuálně zahrát tři další hry. Jedna Vám představí zákoutí Petřína, ve druhé si připomenete symboly, které se týkají naší republiky a poslední hra Vás zavede do možné blízké budoucnosti. Více informací zde či na stránkách divadla Minor.

V „P – Představení“ pod odkazem „PP – Prasátko Pepřík“ se můžete mj. dozvědět, jaké perličky o Praze se objevují už více než tři roky každý týden v pátek v 5:55 na facebooku. Průvodcem je vepřík Pepřík, takový Jára Cimrman ze zvířecí říše, který navíc umí cestovat časem. Jak se to přihodilo? Podívejte se na krátký animovaný film.

V roce 2017 vznikla konečně mapa, která upozorňuje na místa, kde můžete narazit na sv. Jana Nepomuckého – v jakékoliv podobě. Už jsme společně našli více než 2 500 míst! Podaří se nám doplnit do mapy minimálně 5 555 stop? Přidejte i Vy do mapy PPP – Pátráme po Pomukovi svůj objev, svoji fotografii. A Johánek má i svůj animovaný snímek!

Pokud chcete dostávat jednou měsíčně informace, co se v Peprné Praze objevilo nového, napište mi na libor.peprny@gmail.com a já Vás přiřadím do mailing listu. NewsPepper vychází každého patnáctého v poledne. Prostě v PP.