MENU
+420 739 314 265

PP – Připomínky procházek

Aktivita Peprné Prahy má jeden cíl. Upozornit na krásy a tajemství Prahy. Peprná Praha je primárně pro děti. Ty toho vidí mnohem více, než my. Ale musí je někdo nasměrovat. Snažte se o to. Peprná Praha Vám v tom nabízí pomocnou ruku.

Níže naleznete veselé, vtipné či milé připomínky toho, že se to daří. Děkuji Vám!

 

 

Účastníci (spíše účastnice) 😉.

 Když jsme šly jednou s Bárou po ulici, potkaly jsme jeptišku. Říkala jsem jí, že je to jeptiška a že jeptišky žijí v klášteře. A Bára si hned vzpomněla na Anežský klášter. Dost mě to překvapilo, protože jsme ho navštívili s Liborem před 4 měsíci. Někde to tam má schované.
Výklady na mé dítě opravdu působí. Jak vidíme kříž, tak je to hned kříž svatého Ježíše ;-)

Daniela Stloukalová (03/2015)


Jednou v neděli: malý Kryštof chodí po bytě sem a tam a říká: „Mamí, tatí, že jsme šli s Liborem za Mikulášem?“ „Ano, Krýšo, šli.“ „Mamí, a že je to socha?“ „Ano, Krýšo, je. A víš, co má v ruce?“ Do rozhovoru se přidá starší bráška malého Kryštofa. „Má přece hůl.“ „Ano, Máťo, a co má ještě?“ „Jablíčko?“, zkouší Matěj. „Ne, jablíčko to není.“ „Koule. Má koule! A zlatý!“ Nadšeně si vzpomíná malý Kryštof. 
Jitka Písařovicová (06/2015)

 Zdravím pane Libore, netroufám si Vás oslovit pouze Libore, i když u nás jste Libor, nebo pouze Libka. Moc Vám děkuji za neuvěřitelně krásný nápad na poznávací procházku po Praze. Bylo to super! Bomba.  Zážitek pro mě i kolegyně. Kamarádi Andrey jsou u nás vždy vítáni. Pokud zatoužíte po krásách vesnice, ráda Vás osobně poznám. Ještě jednou díky.
Alena Kopalová (10/2015)
 účastnice „papírové procházky“ (bez průvodce)

 Náš Matyáš po sobotní procházce ke kapucínům na Hradčanech nakreslil ve školce tento obrázek. My, kteří si živě vzpomínáme na počítání dělových koulí na Novém Světě, víme, co tím chtěl básník říci.

obrázek od Matyáše

Bohumila Maříková (12/2015)

 Dobrý den, Libore, moc děkujeme za včerejší procházku. Dostali jsme se díky Vám na moc zajímavá místa a dozvěděli se nové informace o Národním divadle. Líbilo se mi i to, že jsme začali venku procházkou kolem divadla a na konci jsme u modelu navázali na úvodní informace. Umíte velice dobře pracovat s dětmi, leccos se od Vás učím 🙂 Mějte se hezky, těšíme se na příště.
Pavlína, Julie a Mirek Jiříkovi (3/2016)

Přátelům Prahy přinášíme pochvalné poémy na Peprnou Pražskou procházku! P-doporučujeme všem – naše třída byla nadšena!!!!

paní učitelka Hanka z Ostravy – třída 4E1 (6/2016)

Dobrý den pane Peprný, jsem ráda, že Šárka se procházky účastnila. Manželovi se procházka také líbila a říkal, že to máte pro ty děti moc dobře udělané. A myslím si, že to bylo vidět i na tom, že Šárka vykládala opravdu zajímavosti (zlatý déšť, zpívající fontána a i o výstavě skla v Královském letohrádku mluvila) a to jsem si myslela, že přijde pouze s větou … dobrý:) …znáte děti:) Pokud to bude možné, rádi se zúčastníme i další prohlídky, kterou plánujete.

Lenka Doleželová (9/2016)


Dobrý den, Libore, celá akce s Vámi měla ještě dohru, protože rodiče od těch kluků, co s námi byli v kostele Panny Marie Vítězné, vyprávěli, že kluci stále doma mluvili o Pražském Jezulátku a o jeho šatičkách… Jedna maminka má dokonce plnou kabelku těch foteček, co si měli vzít kluci jen jednu. Ale prý si je doma stále prohlíží 🙂 Moc díky a mějte se hezky.

Katka Šmídová (11/2016)

narozeninová procházka pro oslavence a spolužáky

Dobrý den pane Peprný,
na přání holek Vám chci nejen jejich, ale i svým jménem poděkovat za příjemně strávené odpoledne. Vzhledem k tomu, že můžeme po určitých zkušenostech srovnávat, rozhodně jste teď na první pozici a dohodly jsme se, že když to půjde, tak si příští vycházku ujít nenecháme.
Kdybych měla shrnout, co nejvíce se u nás probíralo, tak by to rozhodně byl požár, úplně „famózní“ koláčky, sestry představené a slon. Nejsem si sice úplně jistá, jestli přesně v tomto pořadí :-), ale každopádně večer se ještě přely, jestli se strašidelný povoz do průjezdu domu skutečně vešel nebo ne.
Michaela Kořenová (12/2016)

Líbil se mi vtipný web, který měl šmrnc a také příjemná domluva na individuální procházku. Byla jsem zvědavá, jak se podaří zaujmout tři děti v rozmezí 7-12 let. No a výsledek? Po první procházce si děti vyžádaly „repete“,  připomínají mi nejpikantnější historky a hlavně  se těší  na další návštěvu Prahy –  co jim Libor vymyslí. Co může být víc 🙂
Andrea Štefková (2/2017)

Moc děkujeme za Peprnou hradní stráž. Bylo pro mne překvapením nadšení neteře, která je s dějepisem na štíru. Prosila mne, abych ji na další Peprnou Prahu vzal s sebou. Chce Vás jako učitele dějepisu.

Je to dnes velmi vzácné, když někdo ve svém volném čase předává našim dětem lásku ke kultuře, historii a ukazuje jim naše kořeny. Tohle jestli jednou ztratíme , tak zbyde jen prázdná, vykořeněná nákupní společnost bez hodnot a bez cíle. Jsem moc rád, že děláte co děláte a vidím v tom skutečný smysl a dává mi to naději, že vyrostou děti s trochu jiným pohledem na svět kolem sebe.

Václav Brabec (10/2017)


Sobotní hru chválím. Dobré tempo, vyšší hustota odkazů a časový limit. Šifry se povedly, děti se potrápily… Pro mě jako Nepražáka je velice cenné to šmejděni po centru. Oceňuji, když to vedeš postranními uličkami či pasážemi, které člověk běžně míjí.

Široko byl přesně takový, jak jsem si ho od dětství představoval. Nový fantastický prostor, úplně jiný než u první hry o Tleskačovi, aranžmá jako z nějakého „escape room“. Běhal nám mráz po zádech.  

Ze Široka ale byly děti paf. Naše Hanka byla v partě nejmladší, takže u všeho luštění stála spíše opodál a tiše sledovala, co dělají ostatní. V tom sklepě ale nejistě stála u dětí a zkoumavě, možná trochu i se strachem fixovala zrakem Široka. Moc pěkná hra.

Samuel Ferenčík, účastník outdoorové hry pro divadlo Minor Za tajemstvím Široka


Posílám poděkování!!! – Prosincové předvánoční putování – PEPRNÁ PERFEKTNÍ PROCHÁZKA:
  • pečlivě, profesionálně připravená; působivě prezentovaná/podaná; promyšleně prokládaná působivými příběhy;
  • pomůckami pěchovaná 🙂 potěšující, povzbuzující, příjemná, povznášející, pohodová, přirozeně plynoucí,
  • poznávací, pohádková, prozření přinášející, přemýšlení provokující; plná příjemného povídání, protkaná propojujícími příběhy;
  • poznání podporující; plná pohybu, překvapení; perličkami prasátka prolnutá; půvabná, pražské poklady popisující…
PROSTĚ PARÁDA!  PEPRNÉ PROCHÁZKY = PASSION!  PRIMA PRIMISSIMA!!
Přeji příjemné předvánoční pobývání!
Anita Crkalová (12/2017)