MENU
+420 739 314 265

PP – Pozornost Podniku

Je milé udělat někomu radost a odměnit ho. Na webu či na facebooku se čas od času konají soutěže. Někdy je třeba být pouze nejrychlejší, někdy zase nejbystřejší, nebo stačí být nejvěrnější. Peprná Praha toho nabízí mnoho. Ovšem bez štědrých dárců by fungovat nemohla. Kdo tedy věnoval ceny do Peprných soutěží?

 

 

Ceny poskytly tyto osoby či instituce:

 

Alena Ježková - spisovatelka, věnovala 2x knihu 77 pražských legend a knihu Strážci pražských ulic. Všechny publikace jsou podepsané autorkou. 

Prague Golf and Games - první neonový adventure minigolf v centru Prahy poskytl vstup 1+1. Více na http://www.praguegolfandgames.com/. A také mi poskytl obrovskou krabici plnou popcornu nejrůznějších chutí. 

Českobratrská církev evangelická - poskytla řadu cen, např. knížky o Janu Husovi, pexesa či trička. Spolupráce se odehrála díky Jeronýmu Pražském. 

Hamleys - největší hračkářství u nás poskytlo k využití nabitou kartu na různé atrakce - např. na kolotoč či autodráhu. Obchod otevíral ve stejný den, kdy jsme spustili soutěž ke Karlovi IV. Tedy 5.5.

Břevnovský klášterní pivovar sv. Vojtěcha - nejstarší pivovar u nás, který navštívil v rámci svých pravidelných perliček vepřík Pepřík, poskytl dárkový voucher na dvě piva vlastního výběru. Cena je určena rodičům dětí!

Senát Parlamentu ČR - tato instituce poskytla informační materiály určené dětským návštěvníkům včetně tří krásných obrazových průvodců Valdštejnským palácem a zahradou. 

Gallery Spectrum - prostor ve Štěpánské ulici, který nabízí 4 různé expozice, mj. filmovou éru, druhou světovou válku či staré hrací a výherní automaty. Poskytnutou cenou je rodinný vstup. 

Grada - nakladatelství Grada Publishing, a.s. poskytlo do soutěží tyto tři knihy - Od jeskyně ke katedrále od pana Ondřeje Šefců; O mužíčkoví, který zastavil orloj od pana Zdeňka Slabého a knihu Praha neznámá od pana Petra Rysky. Dále poskytlo tři knihy Kouzelné pověsti pražské od pana Michala Vaněčka, knihy Dobrodružství pana Kolečka - pohádky od Hvězdy od Michaeli Mlíčkové Jelínkové; knihy Bludiště 2: Záhada Zlaté věže; knihy od Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře Písničky z pohádek a filmů; Město spí od Zdeňka Svěráka; 25 tajemství Prahy od Davida Černého.

THEROOM - Společnost, která provozuje několik únikových her poskytla hlavní cenu pro soutěž, která se týká chronogramu. Vyhrát můžete buď klasickou únikovku pro 2-6 osob, nebo vstup na nově vytvořenou hru, která byla navržena speciálně pro děti. Více na https://www.theroom.cz/

Zámek Loučeň - Zámek, u kterého najdete v parku tzv. labyrintárium, tedy místo se spoustou bludišť a labyrintů, poskytlo celkem 13 rodinných vstupenek v celkové hodnotě přes 7.000,-

Divadlo MINOR - Divadlo poskytlo rodinné nástěnné plánovací kalendáře pro rok 2017

Symfonický orchestr FOK - Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK poskytl celkem čtyři vstupenky na koncert z cyklu Orchestr na dotek, který je určen pro malé posluchače. 

Hudební divadlo dětem - divadlo, zaměřené na dětského diváka, poskytlo dvě vstupenky na představení Hrátky na pohádky, které se odehrálo v divadle Semafor.

Apotheke - Váš bylinný čaj - generální sponzor čajových cen v roce 2016, kdy dětský účastník po zodpovězení závěrečné otázky z Peprné procházky dostal samostatně balený pytlík z řady Krtečkův čaj.

Light Art Show - světelná show z produkce Alexe Dowise poskytla ceny na tříměsíční soutěž, kdy každý týden vyhrál jeden z Vás rodinné vstupné na tuto jedinečnou podívanou. Vše v celkové hodnotě 24.000,- korun! 

TrapCatch - ve hře byla únikovka Magický orloj, což je jedna z několika her, které tato společnost nabízí. A Vaším úkolem je Staroměstský orloj znovu oživit.

Muzeum historických nočníků a toalet - muzeum, které věnovalo dva rodinné vstupy do expozice s ojedinělým tématem. 

Mladá fronta - nakladatelství věnovalo knihy od paní Phaedry Patrickové s názvem Podivuhodná odhalení Artura Peppera, knihy Božena Němcová očima kluka, který nechtěl číst Babičku od Tomáše Němečka; Biblické příběhy pro nevěřící děti od Martina Vopěnky.

Česká filharmonie - kulturní instituce věnovala pexesa České filharmonie s obrázky hudebních nástrojů, čokolády České filharmonie a vstupenky na rodinný koncert Ufoni v Rudolfinu. 

Muzeum Jaroslava Foglara - hrad Ledeč nad Sázavou a jeho muzeum poskytly volné vstupy do nově otevřených prostor, které se věnují Jaroslavu Foglarovi. 

Galerie ocelových figurín - dočasná výstava v centru Prahy poskytla v rámci letní soutěže rodinné vstupy na exponáty představující např. postavy ze sci-fi filmů či videoher. Oblíbené jsou i repliky luxusních aut, do který můžete nasednout.  

Bohemia Boards and Brews - sympatický podník, ve kterém kromě jídla a pití najdete přes 500 stolních her. A to už stojí za návštěvu, ne? K dispozici jsem měl několik voucherů na nápoje a půjčení her na místě. 

Chytrá zábava - společnost, která nabízí venkovní šifrovací hry pro děti a dospělé. Únikovou hru ve venkovním prostředí si mohla užít jedna rodina. A v dalším roce jiná rodina si užila novou hru Legendy pod zámkem. 

Dráček - nakladatelství, které vydává měsíční časopis pro zvídavé děti. Dětský časopis Dráček podporuje analytické myšlení, rozvoj fantazie a logické uvažování našich nejmenších. A dostal jsem mnoho časopisů k obdarování dětí.

 

 

 

 

 

Staňte se i Vy donátorem! Volný vstup či věcný dar bude v následujícím oddíle přiřazen konkrétní osobě za konkrétní věc. Udělejte radost těm, kteří si to zaslouží. Udělejte tím radost i sobě.

Kdo co a za co vyhrál najdete zde

Jitka Písařovicová za správnou odpověď, kdy se budeme pravidelně na facebooku setkávat s příspěvkem PPP - Perlička prasátka Pepříka. Správná odpověď zněla v PPPP, tedy v pátek, v pět padesát pět = 5:55. Jitka vyhrála volný vstup na Peprnou procházku pro sebe i synka. Gratuluji. 

Jana Polenková Kosťa za správnou odpověď, kdy se budeme pravidelně na facebooku setkávat s příspěvkem PPP - Policie pátrá po. PPP - Případ první: Pomuk. Správná odpověď zněla v PPPPPP, tedy v pondělí, v pět padesát pět před půlnocí = pondělí 18:05. Jana vyhrála volné rodinné vstupné do Botanické zahrady v Troji. Gratuluji. 

Lucie Hančlová za poslanou fotografii zasněženého sv. Jana Nepomuckého z Malé Úpy. Vyhrála rodinné vstupné do Muzea hlavního města Prahy na Florenci

Veronika Zajícová za správný tip, kdy webové stránky dosáhnou stého "to se mi líbí". Protože byla nejblíže v konkurenci asi dalších deseti tipů, získala knihu od Aleny Ježkové 77 pražských legend s věnováním a s podpisem autorky. 

Markéta Sládková za velice pěkný příběh o základním kameni Národního divadla, který napsal její syn. Protože příběh posloužil při Peprné procházce, vyhrála rodinné vstupné do Muzea hlavního města Prahy na Florenci.  

Zuzana Potočková za správný tip, jaké pražské motivy lze najít v podniku Prague Golf and Games. Správně si tiplo mnoho osob, ale Zuzana byla vylosována na Peprné procházce a vyhrála rodinné vstupné na neonový minigolf do Prague Games and Golf

Jitka Písařovicová za první poslaný chronogram, který se vztahuje ke Karlovi IV. a k Peprné Praze. Soutěž trvá do 9.9. a Jitka má stále šanci na hlavní výhru. Aby se jí dobře přemýšlelo, vyhrává nyní možnost využít atrakce za 200 korun v nově otevřeném hračkářství Hamleys

Marek Mahdal za reakci na perličku vepříka Pepříka, která se pravidelně objevuje na facebooku každý pátek v 5:55. Tentokrát vepřík pomáhal založit pivovar a Markovi tak přinesl voucher na dvě piva dle vlastního výběru do Břevnovského klášterního pivovaru sv. Vojtěcha.

Daniela Stloukalová za nejrychlejší reakci na fb vyhrála dva vstupy na Divoké narozeniny Maxipsa Fíka, které se konají ve Ville Pellé na Praze 6.  

Saša Fojtíková, Jirka Macháček za správnou odpověď, která se týkala pověstí a legend ke Karlovu mostu. Vyhráli knihu Kouzelné pověsti pražské z nakladatelství GRADA.

Markéta Sládková za chronogram, který byl vylosován a vztahoval se k narození našeho krále Karla IV. Vyhrála únikovou hru od společnosti THEROOM

David Krpata za nejkratší a navíc rýmovaný chronogram vyhrál vstup na zvonici kostela chrámu sv. Mikuláše na Malé Straně pro sebe a doprovod. 

Jitka Písařovicová za správný tip, kdy Peprná Praha dostane dvoustý like na facebooku, vyhrála rodinné vstupné do Galerie Spektrum

Kateřina Satoranská za nalezení, vyfotografování a poslání fotek tajných značek na Křižovnickém náměstí vyhrála knihu Ondřeje Šefců Od jeskyně ke katedrále z nakladatelství GRADA.

Zuzana Klatovská vyhrála pro sebe a své děti návštěvu běžně nepřístupných prostor Stavovského divadla a vedle sousedícího Kolowratského paláce, které ve svých perličkách navštívil vepřík Pepřík. Správně uvedla rodové heslo Kolowratů.  

Petra Nováková, Veronika Rašťáková, Jitka Písařovicová, Tereza Coufalová, Daniela Stloukalová, Zuzana Klatovská, Josef Reitmajer, Vítek Hromas, Filip Mařenka, Darja Zajícová, Eliška Chroumalová a Dan Roučka za správnou odpověď, která se týkala labyrintů a bludišť, vyhráli rodinné vstupné do zámku Loučeň a jeho přilehlého labyrintária

Ivoš Bukovský za nezameškání ani jediné Peprné vycházky v roce 2016 vyhrál knihu 77 pražských legend od Aleny Ježkové, kterou mu autorka podepsala. Další dvě finalistky, tedy Miška Lišková a Verunka Bukovská dostaly jiné věcné ceny, spíše ceničky.

Vítek Hromas a Majda Hromasová získali nástěnný kalendář Praha v pohybu, rodinný nástěnný kalendář z divadla Minor a knihu H.U.S. za nejvíce poslaných sportů na P, včetně zvláštní ceny za kreativitu (jejich výsledek je k vidění pod odkazem "Proběhlé soutěže"

Jan Průcha, Bohumila Maříková, Hana Amazouz, Valéria Melikantová, Vítek Hromas, Míša Tesárková, Eliška Chroumalová a další získali rodinný nástěnný kalendář z divadla Minor za správné odpovědi na otázky, které se vztahovaly k programu divadla Minor a také za prosté bytí a fungování v a vedle Peprné Prahy. 

Jana Korbelová vyhrála lískty pro sebe a synka na muzikálové představení do Semaforu od Hudebního divadla dětem za správně zodpovězenou otázku.  

Veronika Rašťáková a Hana Amazouz vyhrály lístky na představení Orchestr na dotek, který pořádá pro děti s rodinami Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK v Obecním domě.  

Iva Vacková, Jana Pathy, Petra Nováková, Jitka Písařovicová, Andrea Beranová, Vítek Hromas, Veronika Rašťáková, Daniela Stloukalová, Valéria Melikantová, David Kalmus, Marta Špačková, Hana Amazouz vyhráli rodinné vstupné na Light Art Show z dílny Alexe Dowise za správné odpovědi, které se týkaly mj. tohoto ojedinělého představení. 

Ester Fišerová vyhrála rodinné vstupné do únikové místnosti s názvem Magický orloj od společnosti TrapCatch. Správně napsala, jaký typ hodin na webu ilustroval tuto hru.  

Bohumila Maříková, Vítek Hromas, Ester Fišerová a Kateřina Knappová vyhráli rodinné vstupné na neonový minigolf, který najdete v Opatovické ulici na Praze 1. Správně odpověděli na otázky, týkající se všech herních aktivit, které si lze na uvedené adrese užít. 

Jitka Písařovicová, Jan Čížek, Stellinka Talacková, Hana Amazouz vyhráli knihu Dobrodružství pana Kolečka - pohádky od Hvězdy od paní Michaely Mlíčkové Jelínkové za správné odpovědi, které se týkaly letohrádku i obory Hvězda. 

Michaela Tesárková, Petra Nováková vyhrály knihu plnou bludišť Záhada Zlaté věže, kterou vydalo nakladatelství Grada pod hlavičkou Bambook. 

Tomáš Kára vyhrál rodinný vstup zdarma do Muzea hraček v Clam-Gallasově paláci

Zuzana Králová, Stanislava Tichá, Lenka Kalinová, Dita Macháčková a Magda Faltusová vyhrály knihu od dua Svěrák/Uhlíř Písničky z pohádek a filmů za správné tipy, jaké písničky v knize určitě nechybí. 

Pavla Pěnčíková a Samuel Ferenčík vyhráli knihu od paní Phaedry Patrickové s názvem Podivuhodná odhalení Artura Peppera z nakladatelství Mladá fronta za správnou odpověď týkající se názvu knihy. 

Josef Rajtr a Martin Pekárek vyhráli rodinné vstupné do Muzea historických nočníků a toalet v Michalské ulici na Praze 1. Správě uvedli, že v muzeu je nočník, který používal Napoleon Bonaparte. 

Alena Vašíčková a Štěpán Kozlík vyhráli knížku Město spí od pana Zdeňka Svěráka z nakladatelství Grada za odpověď, která povolání se odehrávají v době, kdy běžní lidé spí. Speciální cenu si odnáší Tamara Petžílová, která vtipně doplnila klasická povolání i jedním hodně peprným. 🙂

David Voňka, Jitka Němečková, Lucie Moučková a Patrik Amazouz vyhráli praktické filharmonické pexeso v krabičce, které věnovala Česká filharmonie. Děti správně napsaly, které hudební nástroje patří do symfonického orchestru. 

Matěj Zadražil vyhrál knihu Božena Němcová očima kluka, který nechtěl číst Babičku za správnou odpověď, zda se mohli setkat Antonín Dvořák a Božena Němcová. Co myslíte Vy? Knihu poskytlo nakladatelství Mladá fronta. 

Marta Hofta a Tereza Machková vyhrály 2 x 2 čestné lístky na rodinný koncert Ufoni v Rudolfinu. Správně našly na webu České kosmické filharmonie odpovědi na peprné otázky. 

Ludmila Knobová, Matěj Zadražil, Miroslav Dvořák a Jana Ščotková vyhráli čtyři čokolády s logem Rudolfina v krabičce za správnou odpověď, která se týkala menší Sukovy síně. 

Julia Roberts, Ester Fišerová, Štěpán Kozlík, Judita Nováková, Josefína Filípková, Andrea Štefek, Helenka Peprná, Kateřina Knappová a Nina od Anity vyhráli rodinné vstupné do Galerie ocelových figurín, protože byli nejblíže správné odpovědi, že vyrobit jeden exponát trvá zhruba 7000 hodin. 

Přes dvacet dětí vyhrálo pytlík popcornu, který jsem obdržel od Prague Golf and Games? A za co? Jen tak, prostě jen přišly na procházku, která nás zavedla za architektem Plečnikem a za TGM.

Samuel Ferenčík, Kateřina Houšková vyhráli knihu Biblické příběhy pro nevěřící děti od Martina Vopěnky za správnou odpověď, která se týkala ilustrátora Jiřího Votruby. Knihy poskytlo nakladatelství Mladá fronta.

Barbora Tušakovská a Veronika Rašťáková vyhrály knihu 25 tajemství Prahy od autora Davida Černého z nakladatelství Grada. Ptali jsme se na sochu Bruncvíka, co u Karlova mostu představuje.  

Vít Hromas, Magda Faltusová vyhráli vouchery na nápoje a možnost zapůjčení deskových her do podniku Bohemian Boards and Brews.

Jan Průcha, Stanislava Tichá a dalších několik desítek dětí nejen z MŠ Národní či z Dětské skupiny Zvonek a Klíček na Magistě hlavního města Prahy vyhráli časopisy Dráček - čísla z z roku 2018 a 2019. 

Ivoš Bukovský, Františka Čížková, Metoděj, Albert a Magdalena Tucanovi a Tadeáš Velemínský získali po jedné knize jako poděkování za 100% účast na procházkách v roce 2018. Knihy věnovala Grada, Práh a Mladá fronta. 

i získali za správnou odpověď týkající se společnosti Chytrá zábava venkovní šifrovací hru

Jakub Eisenhammer, Tadeáš Velemínský, Metoděj a Magdalena Tucanovi získali ceny za 100% účast na procházkách v roce 2019. A protože tři z nich chodili bez absence už druhým rokem, ceny byly větší - pozzle Staroměstský orloj, Lego stavebnice, hrníčky s logem Prahy, limitovaná edice Krtečkova čaje, kniha Praha v srdce či kniha o Karlu IV

Lucie Jirsová získala za správný tip, kdy Facebookové stránky dosáhnou hodnotu 700 u "to se mi líbí" knihu Dobrodružství pana Kolečka z nakladatelství Grada PublishinMg z řady Bambook

Čenda a Jonáš Kobosovi získali za správnou odpověď ohledně venkovních únikových her od společnosti Chytrá zábava novou hru Legendy pod zámkem.  

Michal Piling a Pavla Hrubcová vyhráli knihu Čaje z léčivých rostlin od nakladatelství Mladá fronta za recepty poskytnuté v době koronaviru a za sladké překvapení. 

Zuzana Klatovská vyhrála dortík s motivem Peprné Prahy od Pochoutkárna.cz

Iva Suchá, Jana Dvořáková a Jitka Němečková vyhrály olivový olej od společnosti Lozano Červenka.  

 

 

 

  

Další výhercem můžetete být i Vy! Stačí sledovat facebook, či tento web. Nová soutěž se už připravuje. 😉

Proběhlé soutěže

Nejedná se samozřejmě o výčet všech, ale pouze těch nejzajímavějších, kde Vaše tipy či odpovědi stojí za uvedení.  

 

1) Při příležitosti narození Karla IV. jsem Vás vyzval, abyste vymysleli chronogram, který by dal rok 1316. Mnoho z Vás díky soutěži zjistilo, co je to vlastně ten chronogram. A sešly se krásné tipy. Nakonec byla vylosována Markéta Sládková a vyhrála rodinný vstup na únikovou hru. Zde uvádím Vaše tipy:

naroDIL se kraL. peprIk se tesI az ho uVIDI. sLaVI CeLa praha (můj příklad) 

byLI jsMe u sochy kráLe, který zaLožIL unIVerzItu. hLaste se u něj I Vy s LIborem (Jitka P.)

kráL kareL zIskaL obDIV. eLIšCe I janoVI DIk. (Jan P.) 

na karLštejn, k VÍtu čI přes Most jÍt, tak nutno karLa CtÍt - a nejen poháry bÍLého hLtaVě pÍt (Monika)

ústy I kopÍM, ženItvou I koupÍ, spojuje I LoupÍ, s houfy I protI, bořIL I staVěL, to byL kráL kareL (Alexandr)

kareL IV. jako Cesky kráL a I CIsař prosLuL jako zakLaDateL prVnI Ceské unIVerzIty V praze, nebo též Výstavbou karLštejna. I tak ho hIstorIkoVé I sIroka Verejnost poVazujI nejVětšI osobnostI Ceské hIstorIe (Kateřina S.)

VeLká koruna DěLá z karLa kráLe. kráL kareL uDIVuje sVět (Ondra S.)

narozen VáCLaV, násLeDnÍk trůnu, sVět DáL zná jej jak karLa (Markéta S.)

přesLaVný kráL kareL, Duše Vznešená, jako otCe VLastI, kažDý z nás ho zná (David K.)

který sLaVný kráL se otCeM VLastI zVaL? (opět David K.)

praha s karLeM Letos sLaVI, Vsude byLo pLno sLáVy (Daniela S.)

 

2) Sporty na P - Praha se pyšnila v roce 2016 titulem Evropské hlavní město sportu. Při té příležitosti byla vyhlášena soutěž o nástěnný kalendář Praha v pohybu 2017. A o něj se soutěžilo. Kdo vymyslel nejvíce názvů sportů na P? Jednoznačně děti od paní Hromasové, s Majdou a Vítkem v čele. Zde jsou: 

Sporty: sportovní aktivity na P

Plavání (plavání postižených, plavání prsa), Ping pong, Parkour (kůň), Parkour (traceour), Pólo (vodní), Pólo (na koni), Pool, Parašutismus, Powerkiting, Potápění, Pétanque, Plážový volejbal, Plachtění, Prvovýstup, Paintball, Plavaná (technika lovu ryb), Posilování, Přespolní běh, Paradrezura, Požární sport (pokropení požáru), Podvodní ragby, Přetahování lanem, Přetlačování, Psí spřežení, Pochodování (turistika), Pořadová cvičení, Prostná, Pozemní hokej, Přehazovaná, Plížení, Překážkový běh, Plochá dráha, Pětiboj,

Sporty: sportovní aktivity na P a la Praha Peprná

Přeručkování po provaze, Plutí pramicemi, Pádlování, Palba z pušky, Palba z pistole, Připravit, pozor, pal (střelba trap), Pardubická (velká), Překotné přešlapování (rychlobruslení), Pořádné poklouzání (bruslení), Položení protivníka na podložku (džudo), Pekáčování (bobování), Plutí po proudu (kanoistika), Plutí proti proudu (kajak), Prozkoumávání podzemí (speleologie), Pohazování plátěného pytlíčku (footbag - hackisak), Předvádění precizního pohybu (gymnastika), Předbíhání protivníků 10x: (100m, 200m, 400m, 800m 1500m, 5000kkm, 10km, 42km, 4x 100m, 4x 400), Přeskok přes písek (skok do dálky), Pořádný přeskok přes písek (trojskok), Pobíhání podle buzoly (orientační běh), Pálit pálkou (baseball), Polapení pidimíčku (squash), Pobíhání psů (závody chrtů), Polapení přes prut (rybaření), Procvičování postřehu (karate), Potřásání pažemi a poprsím (Cheerleading), Pohupování prdelkou (rychlochůze), Popolézání po provaze (šplh), Padání propastí (cliff diving), Ponor pod příboj (šmorchlování), Překřížení paží přes sebe & pích! (šerm), Plutí po parketu (tancování), Poletování povětřím (letecká akrobacie), Poskakování po pérovací podložce (skoky na trampolíně), Pobíhání po pahorkatinách (běžecké lyžování), Posunování se prknem po prudké ploše (snowboardování), Posunování se po svahu (lyžování), Předvádění prdelek & pupíků (kulturistika), Promyšlené pokládání postaviček po políčkách (šachy), Pád z prkna (skoky do vody), Přesouvání pidimíčku po pažitu (golf), Plynulé pohybování pedály (cyklistika), Plav, popadni pedály, popoběhni! (Triatlon), Přepínání paží a překrvování pokožky (vzpírání), Pořádně přidávat plyn (Formule 1), Přemýšlet & přišlapávat pedál (rally), Pinkání přes provázky (volejbal/tenis), Předvádění pupkatých pánů (sumo), Plavné pohyby po palečkách (balet), Předvádění piruet před porotou (krasobruslení), Přemíra prohýbání (hadí žena v cirkuse), Plazení po příkré stěně (lezení po umělé stěně), Plazení po příkré skalní stěně (horolezectví), Pátrání po protivníkově slabině (řeckořímský zápas), Předvádění plavek v pohybu (akvabely), Píchání hůlkami (nordic walking), Přesné posazení puku do branky (hokej), Posouvání předmětu po ledě (curling), Přesné posazení míče do branky (fotbal), Přesné poslání míče do provázkového koše (basket), Přesné přiložení hledí & pobíhání po přírodě (biatlon),

…pomóc, podněty přestávají přicházet…

 Posedávání po putykách, Popíjení piva, Pojídání párků, Pomlouvání politiků, Polykání prášků (důchodci), Procházení po parku s psiskem, Popocházení po lese (houbaření), Popojíždění po přírodě a prohlížení památek (turistika), Pozorování přírody, Poker, Pobyt na palubě (třeba jachty), Procházkování (plánování a pořádání poučných procházek), Plechovkování (shazování plechovek tenisákem), Připisování bodů (rozhodčí), Pletí pýru (zahrádkářský sport), Plivaná (kdo doplivne dál / lépe zamíří na cíl), Pytlování (závody ve skákání v pytli), Polehávání po pláži, Polapení & počítání parazitů (klíšťat a vší), Pletichaření (tchýně), Propadání panice

probíhající soutěže:

1) Soutěž o nejvěrnějšího účastníka procházek/prezentací. Cenu (tedy knihu - ještě nevím jakou 😉 může dostat pouze osoba mladší 15 let. 

2) Naleznete sochu či jinou připomínku na sv. Jana Nepomuckého v Praze? Pokud ano, nejdříve se podívejte do sekce PPP - Pátráme po Pomukovi, jestli už nebyl objeven někým jiným. Pokud ne, napište mi adresu místa, kde je k vidění. A za každý správný tip, kde se s Johánkem můžeme setkat, vyhráváte peprné poděkování.  

3) Tipněte si, kdy facebookové stránky dostanou like, resp. to se mi líbí, s pořadovým číslem 1000. Pokud se trefíte, nebo budete nejblíže, vyhráváte rodinný vstup na aktuální výstavu do některého z výstavních prostor v Praze. Tipovat můžete do té doby, dokud "to se mi líbí" nepřesáhne 900. Můj tip je 5.5.2022.